صفحه اصلی / خودرو / 22 مورد از جالب ترین خودروهای کانسپت 2016 را ببینید!

22 مورد از جالب ترین خودروهای کانسپت 2016 را ببینید!

خودرو دیگر فراتر از وسیله‌ای صرفا برای یک جابه جایی ساده تبدیل شده است و سازندگان خودرو با ایده‌های جسورانه خود، روز به روز دنیای خودروها را به مرحله جالب‌تری وارد می‌کنند. خودروی کانسپت یا خودروی مفهومی، به محصولاتی گفته می‌شود که کمپانی سازنده برای تمام توانمندی و قابلیت‌های نوین خود را در آن به رخ می‌کشد و بنابراین خودروهای کانسپت، نمایشگر اوج خلاقیت و هنر کمپانی هستند. در این مقاله، 22 مورد از جالب ترین خودروهای کانسپت 2016 را مرور خواهیم کرد. با گجت نیوز همراه باشید…

خودروهای کانسپت، دریچه‌ای رو به آینده دنیای تکنولوژی خودرو باز می‌کنند و این چیزی است که به وضوح در جالب ترین خودروهای کانسپت که در زیر معرفی می‌شوند، خواهید دید.

1- BUDD-e
جالب ترین خودروهای کانسپت

BUDD-e – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

فولکس واگن، یک مینی بوس کانسپت را در نمایشگاه بین‌المللی CES ژانویه معرفی کرد که یک بازگشت مدرن به اتوبوس‌های فولکس واگن کلاسیک به‌حساب می‌آید. این کاسپت، BUDD-e نام دارد.

جالب ترین خودروهای کانسپت

درهای این خودرو با یک موج ساده دست باز می‌شوند. از طرفی می‌توانید به کمک حرکات دست، رابط کنسول آن را نیز کنترل کنید. از این واسط می‌توانید برای تنظیم مواردی مانند دما و نور استفاده کنید، درست مثل خانه خودتان!

2- FFZERO1
جالب ترین خودروهای کانسپت

FFZERO1 – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

کمپانی فارادی فیوچر هم خودروی کانسپت خود به نام FFZERO1 را در CES معرفی کرد. این کمپانی ادعا می‌کند FFZERO1 می‌تواند در کمتر از 3 ثانیه، 96 کیلومتر بر ساعت، شتاب بگیرد.

جالب ترین خودروهای کانسپت

چهار موتور قدرتمند در بالای هر چرخ قرار دارد که سرعت بالغ بر 320 کیلومتر بر ساعت را برای این خودرو، به ارمغان می‌آورد. از طرفی این خودرو، توانایی یادگیری اولویت‌های راننده و کنترل خودکار تنظیمات داخلی را دارد. فارادی فیوچر، عرضه این خودرو را به سال 2020 موکول کرده و بنابراین تا آن زمان، FFZERO1 یک خودروی کانسپت نمایشی است.

3- LeSEE
جالب ترین خودروهای کانسپت

LeSEE – جالب ترین خودروهای کانسپت

کمپانی چینی LeEco، همکار کمپانی فارادی فیوچر، خودروی کانسپت خود را که رقیب تسلا به شمار می‌رود، در CES امسال، رونمایی کرد.

جالب ترین خودروهای کانسپت

این خودرو کانسپت که LeSEE نام گرفته، سرعتی بالغ بر 209 کیلومتر بر ساعت دارد. LeSEE دارای حالت خودران است که در این حالت، فرمان خودرو به درون داشبورد، جمع می‌شود.

4- Lincoln Navigator
جالب ترین خودروهای کانسپت

لینکلن نویگیتور – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

خودروی کانسپت لینکلن نویگیتور، یک شاسی بلند لوکس به شمار می‌آید که دارای درهای گالوینگ غول‌پیکر است. این خودرو، ماه مارس در نمایشگاه خودرو نیویورک به نمایش درآمد.

جالب ترین خودروهای کانسپت

شش صندلی داخل نویگیتور می‌توانند به 30 مدل مختلف، تنظیم شوند. کنسول‌های سرگرمی در پشت چهار صندلی وجود دارد و بنابراین سرنشینان می‌توانند به بازی یا تماشای تلویزیون مشغول شوند.

5- Vision Next 100
جالب ترین خودروهای کانسپت

ویژن نکست 100 – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

کانسپت ویژن نکست 100 ساخته بی ام دبلیو، در نمایشگاه خودروی ژنو در ماه مارس رونمایی شد. این کانسپت، دارای یک سیستم AI است که می‌تواند اولویت‌های رانندگی شما را فرابگیرد و خود را با آن هماهنگ کند.

جالب ترین خودروهای کانسپت

پنل دو طرف نکست 100 از فیبر کربن ساخته شده است. در این کانسپت هم، در حالت خودران، فرمان به داخل داشبورد جمع می‌شود. همچنین یک نمایشگر در شیشه جلویی خودرو وجود دارد که اطلاعات مسیر را به شما نشان می‌دهد.

6- Mini Vision Next 100
جالب ترین خودروهای کانسپت

مینی ویژن نکست 100 – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

بی ام دبلیو، نسخه مینی کانسپت ویژن نکست 100 را در ماه ژوئن به خط تولید خود اضافه کرد. زمانیکه سوار این خودرو می‌شوید، مینی نکست ویژن 100، تشخیص می‌دهد شما چه کسی هستید و به کمک نورهای شخصی‌سازی شده با شما احوالپرسی می‌کند!

جالب ترین خودروهای کانسپت

در حالت خودران، فرمان خودرو به مرکز کنسول، منتقل می‌شود. مینی نکست ویژن 100 مانند برادر بزرگتر خود دارای یک نمایشگر در شیشه جلویی است که اطلاعات مسیر را به شما نشان می‌دهد.

7- Rolls-Royce
جالب ترین خودروهای کانسپت

رولز رویس – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

آخرین محصول در خط تولید نکست ویژن 100، این رولز رویس زیباست. از آنجایی که این خودرو، کاملا خودران است، تنها دو کاناپه ابریشمی و یک تلویزیون اولد بزرگ در داخل آن به چشم می‌خورد.

جالب ترین خودروهای کانسپت

یک محفظه مخفی نیز برای جاسازی بار، در رولز رویس وجود دارد.

8- 675LT JVCKENWOOD
جالب ترین خودروهای کانسپت

خودروی کانسپت 675LT – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

کمپانی مک لارن، خودروی کانسپت موسوم به 675LT JVCKENWOOD را در CES معرفی کرد. این کانسپت دارای یک سیستم شبکه وایرلس است که می‌تواند با سایر خودروهای جاده در مورد ترافیک و تصادفات، ارتباط برقرار کند.

جالب ترین خودروهای کانسپت

فرمان 675LT بیشتر شبیه به کنترلر بازی های ویدئویی است! این کنترلر به راننده کمک می‌کند تا نمایشگر را  در زمان حرکت، کنترل کند.

9- H2 Speed
جالب ترین خودروهای کانسپت

اچ تو اسپید – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

کمپانی ایتالیایی پینینفارینا، یک خودروی کانسپت زیبا را در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی کرد که با هیدروژن کار می‌کند. این خودرو که اچ تو اسپید نام دارد، فقط در عرض سه دقیقه، سوخت‌گیری می‌کند!

جالب ترین خودروهای کانسپت

این خودرو، سرعتی بالغ بر 300 کیلومتر بر ساعت دارد و می‌تواند در عرض 3.4 ثانیه به شتاب 96 کیلومتر بر ساعت برسد! همچنین این خودرو می‌تواند از ترمز کردن، انرژی تولید کند!

10- connected mobility
جالب ترین خودروهای کانسپت

کانکتد موبیلیتی – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

کمپانی مشهور آئودی، خودروی کانپست خود با نام کانکتد موبیلیتی را در آوریل رونمایی کرد. این کانسپت، یک اسکوتر را در سپر پشتی خود جای داده است. زمانیکه فاصله محل پارک و محل کار شما زیاد باشد، می‌توانید از آن استفاده کنید.

جالب ترین خودروهای کانسپت

این اسکوتر در سپر پشتی جای‌سازی و مخفی شده است و در هنگام نیاز می‌توانید محفظه دربرگیرنده آن را به بیرون بکشید. سیستم اطلاعاتی کانکتد موبیلیتی می‌تواند سریع‌ترین مسیر را بر اساس داده های لحظه‌ای، محاسبه کند.

11- Vanquish Zagato
جالب ترین خودروهای کانسپت

ونکوییش زاگاتو – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

آستون مارتین، یک کانسپت زیبا را در ماه می، معرفی کرد که ونکوییش زاگاتو نام دارد. تمام پنل‌های بدنه از فیبر کربن ساخته شده‌اند.

جالب ترین خودروهای کانسپت

آستون مارتین، این خودروی کانسپت را به کمک کمپانی ایتالیایی زاگاتو ساخته است. این دو کمپانی از سال 1960 با یکدیگر همکاری می‌کنند. متاسفانه جزییات زیادی در مورد این خودرو وجود ندارد، زیرا فقط یک کانسپت است، اما واقعا زیباست!

12- Trailcat

جالب ترین خودروهای کانسپت

کمپانی جیپ، یک جیپ فوق العاده را در ماه مارس در Easter Jeep Safari که یک رالی آفرود است، معرفی کرد. این خودرو، واقعا یک هیولاست.

جالب ترین خودروهای کانسپت

Wrangler Trailcat – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

Wrangler Trailcat برای جای دادن موتور غول‌آسای 707 اسب بخاری خود، باید تا 12 اینچ کشیده می‌شد. صندلی‌های این خودرو مشابه Dodge Viper است.

13- uBox
جالب ترین خودروهای کانسپت

یوباکس – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

کمپانی نام دار تویوتا یک خودروی کانسپت عجیب به نام یوباکس را درماه آوریل معرفی کرد. یوباکس، یک خودروی تمام الکتریکی است. درون خودرو، کاملا قابلیت سفارشی‌شدن دارد به طوری که می‌توانید آن را به یک دفتر کار سیار تبدیل کنید یا آن را برای جای‌دادن سرنشینان بیشتر، تغییر دهید.

جالب ترین خودروهای کانسپت

این خودرو، دارای یک سقف شیشه‌ای منحنی و بسیار زیباست که به شما اجازه می‌دهد از نور بیرون، بیشترین استفاده را کنید.

14- Alpine Vision
جالب ترین خودروهای کانسپت

آلپین ویژن – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

کمپانی فرانسوی رنو، یک خودروی اسپرت خیره‌کننده و پیشرفته به نام آلپین ویژن را رونمایی کرد. آلپین ویژن، یک خودروی دو در و دو سرنشین است.

جالب ترین خودروهای کانسپت

این خودرو می‌تواند در مدت 4.5 ثانیه به شتاب 100 کیلومتر بر ساعت برسد. در داخل خودرو، یک ال سی دی در مرکز کنسول دیده می شود.

15- Concept One
جالب ترین خودروهای کانسپت

کانسپت وان – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

کمپانی کروات ریماک، یک کانسپت زیبا و تمام الکتریک به نام کانسپت وان را در نمایشگاه خودروی ژنو معرفی کرد. این کانسپت تنها در عرض 2.6 ثانیه به شتاب 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد!

جالب ترین خودروهای کانسپت

این خودرو می‌تواند به سرعتی بالغ بر 298 کیلومتر بر ساعت برسد. کانسپت وان دارای یک سیستم ترمز احیاکننده است که می‌تواند در زمان ترمز گرفتن، انرژی تولید کند.

16- Vision Mercedes-Maybach 6
جالب ترین خودروهای کانسپت

ویژن میباخ 6 – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

کانسپت ویژن مرسدس میباخ 6، در ماه آگوست رونمایی شد و به نظر من، زیباترین خودروی این لیست است! میباخ 6 که دارای طول 5.6 متر است (!) متکی بر نیرو محرکه الکتریکی است. این خودروی زیبا دارای درهای بال پرنده‌ای است.

جالب ترین خودروهای کانسپت

این کانسپت می‌تواند در کمتر از 4 ثانیه به شتاب 96 کیلومتر بر ساعت برسد. میباخ 6 همچنین می‌تواند سرعتی بالغ بر 250 کیلومتر بر ساعت داشته باشد.

 17- خودروی هیبرید سیتروئن
جالب ترین خودروهای کانسپت

خودروی هیبرید سیتروئن – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

کمپانی فرانسوی سیتروئن، خودروی کانسپت هیبریدی خود را در نمایشگاه خودروی پاریس در اکتبر عرضه کرد.

جالب ترین خودروهای کانسپت

 این کانسپت دارای درهایی با لولای رو به عقب و یک نمایشگر برای کنترل بیشتر خودرو است.

18- UX
جالب ترین خودروهای کانسپت

UX – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

کمپانی لکسوس، خودروی کانسپت خود به نام UX را با چرخ‌هایی غول‌پیکر در نمایشگاه خودروی پاریس، رونمایی کرد. نکته جذاب‌تر در مورد این خودرو، محفظه داخلی آن است که در آن ابزارهای مورد‌نیاز راننده با یک گوی هولوگرامی، جایگزین شده‌اند!

جالب ترین خودروهای کانسپت

این خودرو، دارای یک ساندبار جداشدنی و یک نمایشگر هولوگرامی در مرکز کنسول است.

19- SUV
جالب ترین خودروهای کانسپت

SUV – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

کمپانی مرسدس، یک خودروی کانسپت الکتریکی به نام SUV را معرفی کرد. مرسدس زمان عرضه این کانسپت را سال 2019 اعلام کرده است.

جالب ترین خودروهای کانسپت

در محفظه داخلی خودرو، یک نمایشگر بزرگ 24 اینچی به چشم می‌خورد که اطلاعات سرعت و مسیر را نمایش می‌دهد. SUV، سرعت را هنگام رسیدن به پیچ‌ها به طور اتوماتیک، تنظیم می‌کند.

20- ID
جالب ترین خودروهای کانسپت

ID – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

باز هم به کمپانی فولکس واگن می‌رسیم که این بار یک خودروی کانسپت انقلابی به نام ID را رونمایی کرده است. این کانسپت الکتریکی در سال 2020 عرضه خواهد شد.

فولکس واگن قصد دارد تا ویژگی خودران بودن را برای نسخه سال 2025 این خودرو به آن اضافه کند. این خودرو، بخشی از برنامه کمپانی فولکس واگن برای معرفی بیش از 30 وسیله نقلیه الکتریکی تا سال 2025 است.

21- Escala
جالب ترین خودروهای کانسپت

اسکالا – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

کمپانی کادیلاک نیز خودروی مفهومی و لوکس خود به نام اسکالا را در ماه آگوست، رونمایی کرد. این کانسپت، 4 در است و صندوق عقب جاداری دارد.

جالب ترین خودروهای کانسپت

یک نمایشگر اولد منحنی متشکل از سه صفحه جدا، کل داشبورد را دربر می‌گیرد. این نمایشگر را می‌توان با فرامین صوتی یا حرکات دست، کنترل کرد.

22- Trezor
جالب ترین خودروهای کانسپت

ترزور – جالب ترین خودروهای کانسپت 2016

در پایان این لیست جذاب باز هم به کمپانی رنو می‌رسیم که این بار یک خودروی کانسپت به نام ترزور را معرفی کرده است. این کانسپت در کمتر از 4 ثانیه به شتاب 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

جالب ترین خودروهای کانسپت

این خودرو دارای درهای کانوپی است و شما برای سوار شدن، باید به داخل آن بپرید!

درباره آستروسیتی

وب سایت آستروسیتی یکی از وب سایت های پربازدید در زمینه آی تی و موبایل است که در تابستان 95 آغاز به کار کرده و پیشرفت قابل توجهی نیز داشته است . مدیریت این وب سایت بر عهده "علیرضا حیدری" است. برای ارایه انتقادات و پیشنهادات با مدیر در ارتباط باشید https://telegram.me/alirezaheydari99

این مطالب را نیز ببینید!

قیمت کیا اپتیما هیبرید 2018

اطلس خودرو نماینده رسمی فروش محصولات کره ای کیا در ایران قیمت کیا اپتیما هیبرید 2018 را اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *