صفحه اصلی / خودرو / پیش فروش خودرو ممنوع است

پیش فروش خودرو ممنوع است

این روزها تبلیغات پیش فروش خودرو رونق خاصی به خود گرفته است.

%image_alt%
 اشخاص حقیقی و حقوقی که فاقد نمایندگی رسمی هستند؛ به هیچ وجه مجاز به عرضه خودرو در قالب پیش فروش نیستند.
چندی پیش سعید موتمنی گفت: از مردم خواهش می کنم،  خودرو خود را از جایی خریداری کنند که پروانه کسب داشته باشد تا گرفتار نشوند.
او تصریح کرد: مردم فریب شرکت‌های لیزینگ و آگهی روزنامه ها را نخورند. برخی شرکت ها که هیچ مجوزی ندارند اقدام به فروش خودروها زیر قیمت کارخانه می‌کنند. به عنوان مثال پرایدی که به قیمت کارخانه ۲۰ میلیون ۹۰۰ هزار تومان است  را زیر قیمت (۱۹ میلیون تومان ) می‌فروشند و مردم به خاطر قیمت پایین‌تر آن اقدام به خرید می‌کنند که بعد گرفتار می‌شوند.
 براساس اظهارات رئیس اتحادیه خودرو در حال حاضر شرکت‌هایی که در روزنامه ها و سایت ها آگهی می‌دهند اکثرا پروانه کسب ندارند.  اکثر روزنامه‌ها و سایت‌هایی که تبلیغات و یا بیلبورد دارند بدون مجوز کار می‌کنند. ما از مردم می‌خواهیم که  ابتدا بررسی کنند و مطمئن شوند که شرکت مربوطه پروانه کسب دارد و سپس خرید کنند.
موتمنی تاکید داشت: مردم نباید به هیچ عنوان به آگهی ها اعتماد کنند و تنها از جایی خرید کنند که پروانه کسب داشته باشد، در غیر این صورت گرفتار خواهند شد و کسی پاسخگوی این اتفاق نخواهد بود. کسی  که پروانه کسب دارد هیچ زمان برای مصرف کننده مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
ممنوعیت پیش‌فروش خودرو بدون‌مجوز
در این میان سازمان حمایت نیز دست به کار شده و آگهی های پیش فروش بدون مجوز را تخلف دانسته است. اخیرا سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز در اطلاعیه‌ای صدور هرگونه آگهی پیش‌فروش خودرو، بدون اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت را ممنوع اعلام کرد.
 سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان همچنین خبر داد: بر اساس ماده(۵) آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو، مصوب ۲۸/۱/۱۳۹۵ هیات وزیران، پیش فروش خودرو صرفاً در قالب اخذ مجوز مربوطه از وزارت صنعت، معدن و تجارت امکان پذیر خواهد بود و انتشار هر گونه آگهی و تبلیغات، مبنی بر پیش فروش خودرو بدون اخذ مجوز مربوطه ممنوع و پیگرد قانونی دارد.
بر این اساس، به منظور پیشگیری از بروز مشکلات ناشی از عدم ایفای تعهدات شرکت های عرضه کننده خودرو، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از تمام متقاضیان خرید خودرو درخواست می‌کند تا از هرگونه انعقاد قرارداد در قالب پیش فروش خودرو و یا پرداخت وجه به شرکت هایی که فاقد مجوز پیش فروش صادره از وزارتخانه مذکور هستند، اکیداً خودداری کنند.

درباره fateme piran

این مطالب را نیز ببینید!

قیمت رنو کیچر اعلام شد

از آغاز صبح امروز 5 اسفند 96 خودروی رنو کپچر 2017  با قیمت جدید به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *