صفحه اصلی / خودرو / پورشه یا پورش؟ تلفظ صحیح Porsche کدام است؟

پورشه یا پورش؟ تلفظ صحیح Porsche کدام است؟

Porsche یک کلمه دوبخشی است که توسط اکثر افراد به صورت تک بخشیخوانده می‌شود. زبان آلمانی دارای کلمات بسیاری است که اکثر حروف آن‌ها از ناحیه گلو تلفظ می‌شود و برای افراد غیرآلمانی، تلفظ صحیح کلمات این زبان مقداری مشکل است. تلفظ کلمه Porsche در دیکشنری آکسفورد به عنوان مرجعی معتبر به شکل زیر است:

pôrSH(ə)

به این ترتیب تلفظ صحیح این کلمه پورشه است؛ اما هنوز هم افراد زیادی هستند و حتی افرادی که در زمینه اتومبیل‌ها اطلاعات قابل توجهی داشته و باز هم آن را پورش می‌نامند. بی‌اطلاعی مردم در این زمینه قابل‌درک است حتی اگر یک پورشه یا 911 داشته باشند و باز هم آن را پورش صدا بزنند. این تلفظ را می‌توان یک غلط مصطلح در نظر گرفت. زبان آلمانی دهمین زبان پراستفاده در جهان بوده و بیشتر افراد هندی، پرتغالی و روسی حرف می‌زنند.

فردیناند پورشه یک مهندس خودرو و موسس یک کمپانی خودروسازی به همین نام یعنی پورشه بود. شایان ذکر است که وی به عنوان عضوی از حزب نازی آدولف هیتلر نیز فعالیت داشت. یکی از ساخته‌های این شرکت یعنی 911، ممکن است یکی از بهترین نمونه‌های اتومبیل اسپورت در تاریخ باشد اما در تلفظ صحیح نام کمپانی آن شبهه‌هایی وجود دارد. به هر حال از این به بعد باید بیشتر مراقب تلفظ نام این کمپانی بزرگ خودروسازی باشیم تا سایر افراد نیز آن را به درستی به کار ببرند. البته پورشه اولین برند در جهان نیست که نام آن را اشتباه تلفظ می‌کنند. برندهایی مانند Givenchy، Hermes و Fage نیز دچار چنین مشکلی هستند. آیا شما تاکنون آن را صحیح تلفظ می‌کردید؟

THE VERGE  , farnet

درباره آستروسیتی

وب سایت آستروسیتی یکی از وب سایت های پربازدید در زمینه آی تی و موبایل است که در تابستان 95 آغاز به کار کرده و پیشرفت قابل توجهی نیز داشته است . مدیریت این وب سایت بر عهده "علیرضا حیدری" است. برای ارایه انتقادات و پیشنهادات با مدیر در ارتباط باشید https://telegram.me/alirezaheydari99

این مطالب را نیز ببینید!

قیمت کیا اپتیما هیبرید 2018

اطلس خودرو نماینده رسمی فروش محصولات کره ای کیا در ایران قیمت کیا اپتیما هیبرید 2018 را اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *