صفحه اصلی / اخبار / غیر قابل خرید و فروش بودن حواله پژو 2008

غیر قابل خرید و فروش بودن حواله پژو 2008

امتیاز ثبت نام در طرح پیش فروش خودرو پژو۲۰۰۸ به هیچ عنوان قابل خرید و فروش نیست و زمینه بروز مشکلات را در صورت انتقال حواله ها به وجود خواهد آورد.

استقبال چشمگیر از نخستین مرحله عرضه محصول جدید شرکت مشترک ایران خودرو و پژو، “ایکاپ” باعث شد تا عده ای از افرادی که موفق به ثبت نام در این طرح شده اند، امتیاز خود را در معرض فروش در قبال دریافت مبلغی بیشتر از وجه پرداختی قرار دهند، در حالی که امکان این امر وجود ندارد و از سوی ایران خودرو نیز به هیچ وجه تائید نمی شود.

ایران خودرو پیش از اجرای طرح پیش فروش در برنامه های اطلاع رسانی و تبلیغاتی خود بارها اعلام کرده که امکان صلح در خصوص پژو۲۰۰۸ وجود ندارد، به این معنا که متقاضیان ثبت نام در پیش فروش پژو۲۰۰۸ نمی توانند امتیاز و حواله خود را به شخص دیگری واگذار کنند؛ این اقدام صورت گرفت تا مشتریان و متقاضیان اصلی و واقعی برای خرید این محصول اقدام به ثبت نام کنند.

با این وجود و پس از عرضه محصول جدید ایران خودرو در برخی وب سایت ها و اپلیکیشن های خرید و فروش مشاهده شد که برخی خریداران حواله ثبت نامی خود را در معرض فروش قرار داده اند؛ با توجه به اینکه امکان صلح در این طرح وجود ندارد، فروشندگان شیوه وکالتنامه ای را برای این انتقال در نظر گرفته اند؛ حال آنکه این وکالت حتی در صورت ثبت قانونی و محضری نیز بدون دخالت، اطلاع و تائید ایران خودرو به عنوان طرف اصلی قرارداد فروش محصول تنظیم می شود و ایران خودرو هیچگونه مسئولیتی در قبال تحویل خودرو به فرد خریدار ندارد.

لازم به ذکر است که محصولات عرضه شده در زمان مقرر فقط و فقط به شخصی تحویل داده می شود که مشخصاتش در سایت فروش ایران خودرو درج شده است. با توجه به اینکه در طرح پیش فروش پژو ۲۰۰۸ سود انصراف نیز پیش بینی شده است، صاحب حواله می تواند قبل از رسیدن موعد تحویل خودرو به ایران خودرو مراجعه کرده و با ارائه اسناد و مدارک شخصی نسبت به فسخ قرارداد اقدام کرده و اصل پول واریزی و سود حاصل از آن را دریافت کند. این فرآیند می تواند بدون کوچکترین اطلاع فرد خریدار حواله صورت گیرد و عملا زمینه کلاهبرداری را فراهم سازد.

از این رو و با توجه به شرایط اعلام شده؛ گروه صنعتی ایران خودرو به صراحت اعلام می کند که حواله و امتیازهای عرضه شده در طرح پیش فروش محصول پژو۲۰۰۸ به هیچ عنوان قابل خرید و فروش نیستند و از هموطنان نیز می خواهد تا نسبت به این موضوع هوشیار باشند.

بانک‌ها عامل کندی ثبت‌نام پژو ۲۰۰۸
گفتنی است پیش فروش پژو ۲۰۰۸ روز ۵ شنبه برای افراد متقاضی با کد ملی زوج و روز شنبه با افراد دارای کد ملی فرد انجام شد. در این طرح هر کد ملی تنها مجاز به ثبت نام یک دستگاه خودرو بود. اما مشکلات بسیاری در مراحل قبت نام برای متقاضیان پیش آمد.
یک مقام مسئول که نخواست نامش فاش شود در مورد مشکلات ثبت نام اینترنتی خودرو پژو ۲۰۰۸ گفت: بانک‌ها بزرگ‌ترین مشکل در مراحل ثبت نام بودند.

به گفته وی تمام مراحل ثبت نام به خوبی انجام می شد اما در مرحله واریز وجه پیغام فعلا پرداخت مقدور نمی باشد بعدا امتحان کنید از سوی بانک ارسال می شد.
وی ادامه داد: ثبت نام روز ۵ شنبه به دلیل پایین بودن امار تراکنش های بانکی به خوبی انجام شد اما روز شنبه چون بانک‌ها فعال بودند دقیقا تا ساعت ۱۶ تمامی ثبت‌نام ها با مشکل پرداخت مواجه شدند، اما از ساعت ۱۶ تا حدود ساعت ۲۰ تعداد بالایی از ثبت نام ها موفق بوده و تراکنش مالی هم به راحتی ثبت شد.

شنیده ها حاکی از آن است ایران خودرو در فاز نخست ثبت نام پژو ۲۰۰۸ برای هر روز ۸ هزار دستگاه در نظر گرفته که در هر دو روز ظرفیت ثبت نام تکمیل و ۱۶ هزار خودرو ۲۰۰۸ ثبت نام شد.

درباره fateme piran

این مطالب را نیز ببینید!

قیمت رنو کیچر اعلام شد

از آغاز صبح امروز 5 اسفند 96 خودروی رنو کپچر 2017  با قیمت جدید به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *