صفحه اصلی / خودرو / سبزترین خودروهای جهان

سبزترین خودروهای جهان

لیست سبزترین خودروهای جهان در این مطلب آمده است.

Honda Civic Hybrid
اولین خودرویی که توانست به عنوان سبزترین خودروی جهان دست پیدا کند، هوندا سیویک هیبرید بود. در سال ۲۰۰۶ که جایزه سبزترین خودروی جهان نیز به جمع جوایز بهترین خودروی جهان اضافه شد، کمپانی هوندای ژاپن با مدل سیویک هیبرید پس از شکست خودروهایی چون سیتروئن C1 و لکسوس RX400h موفق به کسب عنوان سبزترین خودروی جهان شد. سیویک از سال ۱۹۷۲ توسط هوندا تولید شده و ساخت نسخه هیبرید آن از نسل هفتم یعنی در سال ۲۰۰۱ آغاز شده است.

Mercedes Benz E350
با وجود این که در اولین سال برگزاری بهترین خودروها خبری از کمپانی های آلمانی نبود اما در سال ۲۰۰۷ سه خودروساز بزرگ آلمان با خودروهای فولکس واگن پولون GTI، مرسدس بنز E320 و ب ام و هیدروژن ۷ برای رسیدن به جایزه سبزترین خودروی سبز جهان رقابت سختی را داشتند که در نهایت خودروی مرسدس بنز E320 با پیشرانه مجهز به تکنولوژی بلوتک این کمپانی، جایزه سبزترین خودروی جهان را از آن خود کرد. این خودرو در دو کلاس سدان و استیشن متوسط لوکس تولید می شد که نسخه سدان آن در کشورمان نیز عرضه شده است.

BMW 118d
در سال ۲۰۰۸جایزه سبزترین خودروی جهان به کمپانی ب ام و و خودروی ۱۱۸d این کمپانی رسید. این خودرو که با تکنولوژی افیشنت داینامیکس (Efficient Dynamics) کمپانی باواریایی تولید شده بود، برتر از اسمارت فورتو و فولکس واگن پاسات ظاهر شد و توانست سبزترین خودروی جهان شود. ن۱۸۸d مورد نظر متعلق به نسل اول ب ام و سری یک است که برای اولین بار در سال ۲۰۰۴ در چهار کلاس کوپه، کانورتیبل، هاچ بک ۳ و ۵ در کوچک لوکس تولید شد. نسل اول سری یک در کشور عرضه شده و در حال حاضر نیز نمونه های کار کرده آن در بازار موجود است.

Honda FCX Clarity
پس از گذشت دو سال، هوندا این بار با خودروی جدید خود یعنی هوندا FCX کلاریتی به صدر جدول سبزترین خودروهای جهان بازگشت. این بازگشت هوندا را باید مدیون قابلیت های بالای FCX کلاریتی در زمینه سوخت و آلایندگی دانست. خودروی مورد نظر از سال ۲۰۰۸ به سبد محصولات هوندا افزوده شد و پس از ۸ سال حضور، در سال ۲۰۱۴ از فهرست محصولات این کمپانی ژاپنی خط خورد. FCX کلاریتی در کلاس سدان های جمع و جور قرار داشت و در مرحله نهایی از سد هموطنان خود یعنی تویوتا iQ و میتسوبیشتی iMiEV عبور کرد.

VolksWagen Golf Blue motion
در سال ۲۰۱۰ فولکس واگن پس از دو بار ناکامی توانست به عنوان سبزترین خودروی جهان دست پیدا کند. تکنولوژی بلوموشن این کمپانی آلمانی که در زمینه ساخت خودروهای کم مصرف با آلایندگی پایین ابداع شده بود، پس از یک دوره ناکامی این بار توانست موفق ظاهر شود و این کمپانی به جایزه سبزترین خودروی جهان دست پیدا کند. در سال ۲۰۱۰ سیستم بلوموشن فولکس واگن روی نسل ششم از فولکس واگن گلف موفق به کسب عنوان سبزترین خودروی جهان شد. این نسل از گلف در سال ۲۰۰۸ به جمع محصولات فولکس واگن اضافه و در چهار کلاس هاچ بک ۳ و پنج در، استیشن و کانورتیبل کوچک عرضه شد. تویوتا پریوس و هوندا اینسایت دو رقیب سرسخت ژاپنی برای این خودروی آلمانی بودند که در مرحله نهایی شکست خوردند.

Chevrolet Volt
این هاچ بک ۵ در جمع و جور آمریکایی از سال ۲۰۱۰ وارد خط تولید گروه خودروسازی جنرال موتورز و در سال ۲۰۱۱ عرضه اش به بازارهای جهانی آغاز شد. ولت در همان سال نخست عرضه خود به بازار در فهرست سبزترین خودروهای جهان سال ۲۰۱۱ قرار گرفت و توانست با پشت سر گذاشتن تمام رقبای خود به عنوان سبزترین خودروی جهان شناخته شود. ولت در مرحله آخر این رقابت ها با رقبای سرسختی چون نیسان لیف و ب ام و ۳۲۰d افیشیال داینامیکس ادیشن روبرو بود.

Mercedes Benz S250
در سال ۲۰۱۲ مرسدس بنز برای بار دوم موفق شد به عنوان سبزترین خودروی جهان دست پیدا کند. مرسدس بنز ۵۲۵۰CDIمجهز به تکنولوژی بلو افیشنسی کمپانی دایملر توانست جایزه سبزترین خودروی سبز جهان را در سال ۲۰۱۲ از WCCTY دریافت کند. مرسدس بنز S کلاس که در رده سدان های بزرگ لوکس تولید می شود، از سال ۱۹۷۲ به جمع خودروهای ستاره سه پر آلمانی افزوده شده و خودروی مورد نظر نیز متعلق به نسل پنجم S کلاس و از سال ۲۰۰۵ تولید آن آغاز شده است. فورد فوکوس الکتریک و پژو ۲۰۰۸ هیبرید ۴، دو رقیب اصلی ۵۲۵۰CDI بودند که از دست یافتن به این عنوان مهم باز ماندند. نسل پنجم مرسدس بنز S کلاس در ایران عرضه شده است.

Tesla Model 3
کمپانی خودروسازی تسلای آمریکا از سال ۲۰۰۳ فعالیت خود را در زمینه ساخت خودروهای الکتریکی آغاز کرد. با تولید خودروی تسلا مدل S در سال ۲۰۱۲ به شهرت جهانی و محبوبیت فراوان دست یافت. مدل S یک فست بک متوسط لوکس است که با قوای محرکه الکتریکی حرکت می کند. این خودرو که با ورود خود نوآوری های زیادی را به نمایش گذاشت و توانست عنوان سبزترین خودروی سال ۲۰۱۳ را نیز از آن خود کند. بی شک دریافت یک جایزه جهانی برای یک خودروساز ۱۰ ساله افتخاری است که نصیب هر خودروسازی نمی شود. مدل S به راحتی توانست از دو رقیب نهایی خود رنو زوئی و ولوو V60 پلاگین هیبرید پیشی بگیرد.

BMWI3
مدل سال ۲۰۱۱ کمپانی ب ام و زیربرند جدید خود را با نام ب ام و i در زمینه ساخت خودروهای الکتریکی و هیبرید تاسیس کرد. این زیربرند اولین محصول خود را با نام ب ام و i3 در سال ۲۰۱۳ تولید و به عنوان محصول ۲۰۱۴ روانه خیابان ها کرد. این جایزه تنها دستاورد i3 نبود و علاوه بر آن جایزه زیباترین طراحی خودروی جهان در سال ۲۰۱۴ را نیز کسب کرد. این خودرو که در کلاس هاچ بک های جمع و جور ۵ در تولید می شود، توانست دو خودروی آئودی A3 اسپرت بک e-tom و فولکس واگن XL1 را در مرحله پایانی شکست دهد.

BMW I8
یک سال بعد از تولید i3 برند ب ام و i محصول جدید خود را با نام ب ام و i8 در کلاس سوپر اسپرت ها معرفی کرد. I8 در سال ۲۰۱۴ وارد خط تولید این کمپانی باواریایی شد و توانست در همان گام نخست جایزه سبزترین خودروی جهان در سال ۲۰۱۵ را از آن خود کند. با دریافت این جایزه توسط i8 برند ب ام و i یک رکورد بی سابقه را بر جای گذاشت که دریافت ۳ جایزه جهانی تنها در ۴ سال از آغاز فعالیت های خود بود، رکوردی که تاکنون هیچ برندی موفق به ثبت آن نشده است. i8 که در مرحله نهایی دو خودروی کیاسول EV و فولکس واگن گلف GTE را شکست داد، کمپانی ب ام و را با ۳ قهرمانی تبدیل به پر افتخارترین کمپانی و فولکس واگن را با ۴ حضور در مرحله نهایی تبدیل به ناکام ترین کمپانی در زمینه دریافت این جایزه مهم کرد.

Toyota Prius
در سال جاری میلادی دو خودروی شورولت ولت و تویوتا پریوس که پیش از این یک بار موفق به کسب عنوان سبزترین خودروی جهان شده بودند، در کنار یک خودروی تازه کار به نام تویوتا میرای قرار گرفتند. میرای یک سدان متوسط جدید از کمپانی ژاپنی تویوتاست که تولید آن از سال ۲۰۱۵ استارت خورده است. میرای به خوبی توانست از دو رقیب باتجربه خود پیشی گیرد و به عنوان سبزترین خودروی جهان در سال ۲۰۱۶ دست پیدا کند.

درباره fateme piran

این مطالب را نیز ببینید!

قیمت رنو کیچر اعلام شد

از آغاز صبح امروز 5 اسفند 96 خودروی رنو کپچر 2017  با قیمت جدید به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *