صفحه اصلی / خودرو / تویوتا پرفروشترین سال

تویوتا پرفروشترین سال

تویوتا حدود ۳۳ درصد بیشتر از فولکس‌واگن خودرو فروخته است.

اوایل هفته گذشته اعلام شد که گروه فولکس‌ واگن با پشت سر گذاشتن تویوتا بزرگ‌ترین خودروساز دنیا شده اما زمانی که شما این دو برند تنها را باهم مقایسه کنید خواهید فهمید که تویوتا فروش بیشتری داشته است. دلیل این است که گروه فولکس‌واگن دربردارنده‌ی برندهای دیگر زیادی چون آئودی، اشکودا، سئات، پورشه و حتی کامیون‌سازانی چون مان و اسکانیا است. از طرف دیگر تویوتا نیز کمپانی مادر برندهایی چون لکسس، دایهاتسو، مینو و سایون محو شده است.

وقتی که تنها میزان فروش برندهای تویوتا و فولکس‌ واگن را مقایسه می‌کنیم، می‌فهمیم که تویوتا ۸٫۵۵ میلیون دستگاه خودرو فروخته درحالی‌که این میزان برای فولکس ۶٫۴۷ میلیون دستگاه بوده است؛ به‌عبارت‌دیگر تویوتا حدود ۳۳ درصد بیشتر از فولکس‌واگن خودرو فروخته است.

برند فولکس‌واگن به تنهایی ۶۳ درصد آمار فروش کل این گروه خودروسازی را تشکیل داده درحالی‌که برند تویوتا میزان فروش ۸۴ درصدی کمپانی مادر را تشکیل داده است؛ بنابراین اگرچه گروه فولکس‌واگن توانسته تویوتا را پشت سر گذاشته و بزرگ‌ترین خودروساز دنیا شود اما این دو برند تنها هنوز هم فاصله‌ی زیادی با یکدیگر داشته و تویوتا با فاصله چشمگیری از رقیب آلمانی خود جلوتر است.

درباره fateme piran

این مطالب را نیز ببینید!

قیمت رنو کیچر اعلام شد

از آغاز صبح امروز 5 اسفند 96 خودروی رنو کپچر 2017  با قیمت جدید به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *