صفحه اصلی / اخبار / با ارزشترین برندهای خودروسازی 2017

با ارزشترین برندهای خودروسازی 2017

باارزشترین برندهای صنعت خودروسازی در سال 2017 ؛ تویوتا همچنان در رده نخست قرار دارد.

از 10 سال پیش تا کنون، سه کمپانی تویوتا، ب ام و و مرسدس بنز سه مقام نخست باارزشترین برند برندهای صنعت خودروسازی بوده‌اند. هرچند در این بین ب ام و می‌توانست رتبه نخست را نیز از آن خود کند، مرسدس بنز نیز همیشه پایه ثابت رتبه سوم این جدول بوده است؛ هرچند طی این سال‌ها حتی آن‌ها می‌توانستند به رتبه دوم نیز صعود کنند اما از چنین موهبتی بی نصیب ماندند. فاصله زیاد رتبه جهانی آن با کمپانی فورد که در رتبه چهارم بخش خودروها قرار دارد، آرامش خاطر مرسدس بنز را فراهم کرده است. البته زمانی که دیگر خودروساز ژاپنی، شرکت هوندا موفق شده بود به رتبه سوم صعود کند، خطر نفوذ آن‌ها به جایگاه مرسدس بنز نیز به شدت توسط این شرکت آلمانی حس می‌شد.

حال در سال جدید میلادی، مرسدس بنز موفق شده بیشتر از همیشه خودش را به جایگاه دوم و اول جدول باارزشترین برندهای صنعت خودروسازی نزدیک کند. در واقع این کمپانی مستقر در اشتوتگارت تنها کمی بیش از 1 میلیون دلار با رتبه‌ی بالاسر خود فاصله دارد که می‌تواند قابل تعمل باشد.

کمپانی تویوتا که هم اکنون با ارزش 28.66 میلیارد دلار، صدرنشین جدول باارزشترین برندهای صنعت خودروسازی در سال 2017 لقب گرفته است، در جدول کلی کمپانی‌ها، جایگاه سی‌ام را از آن خود کرده است. پس از آن رتبه کلی ب ام و با ارزش 24.559 میلیارد دلار ، سی و پنجم است و پس از آن مرسدس بنز نیز با ارزش 23.513 میلیارد دلار، در رتبه چهلم جهان قرار گرفته است. طبق این آمار، دو شرکت تویوتا و ب ام و به ترتیب در رتبه کلی 3 و 8 پله سقوط کرده‌اند، اما مرسدس بنز با 4 پله سعود همچنان به پیشرفت ادامه داده است.

پس از مرسدس بنز، کمپانی خودروسازی فورد با نزول به رتبه هشتاد و سوم، اینک ارزشی بالغ بر 13.1 میلیارد دلار را پیدا کرده است. بعد از آن نیز هوندا رتبه نود و یکم و ارزش 12.2 میلیارد دلار و نیسان رتبه صدم و ارزش 11.3 میلیارد دلار را به خود اختصاص داده‌اند. در لیست کلی، کمپانی‌های بزرگی همچون آئودی، لندروور و پورشه نتوانسته‌اند در بین 100 شرکت باارزش جهان جای گیرند که در نوع خود جالب است. تسلا تحت امر ایلان ماسک موفق شده از پورشه و لندروور عبور کند و اینک به رتبه هشتم جدول باارزشترین برندهای صنعت خودروسازی در سال 2017 برسد. این کمپانی در رتبه کلی نیز 32 پله صعود را تجربه کرده و حالا ارزشی بالغ بر 5.9 میلیارد دلار را به خود اختصاص داده است.

 

درباره fateme piran

این مطالب را نیز ببینید!

قیمت رنو کیچر اعلام شد

از آغاز صبح امروز 5 اسفند 96 خودروی رنو کپچر 2017  با قیمت جدید به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *