صفحه اصلی / مقالات / آموزش برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگرام

آموزش برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگرام

در مطالب قبلی به بررسی دلایل ممکن برای دور شدن از شبکه اجتماعی محبوب اینستاگرام پرداخته و روش غیر فعال کردن موقت و همچنین پاک کردن دائمی حساب کاربری در آن را بررسی کردیم. اگر روش دوم را انتخاب کرده و اکانت خود را از بیخ و بن پاک کرده‌اید، دیگر مهم نیست این اقدام را از روی عصبانیت و تصمیم‌گیری سریع و یا بعد از تفکر و تامل انجام داده‌اید، چرا که بر اساس قوانین اینستاگرام در رابطه با حذف اکانت، نه خود حساب کاربری و نه نام کاربری پیشین قابل بازگردانی نیستند. اگر همه پل‌های پشت سر خود را خراب نکرده و روش اول را دنبال کرده‌اید، برای برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگرام روزنه‌هایی از امید وجود دارد.

برای برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگرام هنوز امید هست!

همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم، برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگرام ممکن بوده و هنوز امید به بازپس‌گیری نام کاربری و اطلاعات پیشین وجود دارد. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که برخی وب‌سایت‌ها اقدام به ارائه روش‌هایی برای بازگرداندن اکانت حذف‌شده می‌کنند، اما وقتی خود اینستاگرام صریحا به امکان‌پذیر نبودن این موضوع اشاره می‌کند، چطور چنین کاری ممکن است؟ اگر حساب کاربری خود را پاک کرده‌اید، از جستجو در گوگل دست برداشته و با خیال راحت یک حساب جدید بسازید.

وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید

برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگرامبه منظور برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگرام تنها کافی است تا به حساب کاربری خود لاگین کنید. البته، این کار گهگاه چالش‌‌برانگیزتر از آن چیزی خواهد بود که فکرش را می‌کنید. این شبکه اجتماعی در اکثریت مواقع درباره اکانت‌هایی که مدت زمان زیادی از غیر فعال شدن آن‌ها می‌گذرد، حساسیت به خرج داده و فرآیند را کمی زمان‌بر می‌کند. در نظر داشته باشید علاوه بر اپلیکیشن موبایل، می‌توانید آدرس وب سایت instagram.com را در مرورگر کامپیوتر و یا لپ تاپ خود وارد کرده و عملیات را دنبال کنید. گفتنی است در صورت انتخاب روش اول و غیر فعال‌سازی موقت، اینستاگرام حساب شما را تنها برای یک هفته غیر فعال می‌کند.

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگرام 2اگر فرآیند برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگرام با وارد کردن اطلاعات حساب موفقیت‌آمیز بود، کار تمام است. در اکثر مواقع نیاز است تا رمز عبور را یک بار ریست کنید، چرا که اغلب در این مرحله لاگین با خطا روبه‌رو می‌شود.

از طریق دستگاه‌های مختلف لاگین کنید

برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگراماگر حین ورود به حساب کاربری خود از طریق اپلیکیشن موبایل و یا وب سایت به مشکل برخورد کردید، دستگاه دیگر را انتخاب کنید. پیشنهاد می‌شود به منظور برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگرام ، ابتدا اپلیکیشن را امتحان کرده و سپس از طریق کامپیوتر به سراغ نسخه وب آن بروید. همواره حین برخورد با مشکلاتی از قبیل عدم توانایی برای لاگین‌کردن، ابتدا به‌روز‌رسانی برنامه پیشنهاد می‌شود، چرا که هرچه نسخه نرم افزار قدیمی‌تر باشد، احتمال برخورد با مشکل بیشتر است؛ حتما از آپدیت‌بودن اپلیکیشن خود اطمینان حاصل کنید.

رمز عبور خود را ریست کنید

برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگرام 2اگر در حال استفاده از نسخه موبایل هستید، گزینه دریافت کمک برای لاگین (Get help signing in) که در پایین باکس رمز عبور قرار دارد را برگزینید. اگر در تلاش برای برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگرام خود ناموفق بودید، ناچارید تا فرآیند تغییر پسورد از طریق این گزینه را دنبال کنید. در نظر داشته باشید این مراحل برای زمانی است که شخصا حساب کاریری خود را مدت زمانی قبل غیر فعال کرده و اکنون تصمیم دارید تا با دنبال کردن فرآیند برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگرام ، آن را پس بگیرید. تحت شرایطی ممکن است خود اینستاگرام حساب شما را معلق کند و با توجه به همین موضوع در مطلبی دیگر به بررسی دلایل این اتفاق و همچنین روش فعال‌‎سازی مجدد خواهیم پرداخت. همچنین اگر در حال دنبال کردن مراحل از طریق نسخه وب هستید، تغییر پسورد از طریق انتخاب گزینه مشخص شده در بالا تحت عنوان فراموشی؟ (?Forgot) امکان‌پذیر است.

برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگرام 2

یکی از روش‌های ریست رمز عبور را انتخاب کنید

برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگرام 2برخی از کاربران حین ساخت حساب جدید تنبلی به خرج داده و ایمیل و همچنین شماره تماس خود را به درستی وارد نمی‌کنند. همواره مطمئن شوید یک ایمیل در دسترس را به عنوان ایمیل پیش‌فرض خود انتخاب کرده‌اید، چرا که در صورت بروز هرگونه مشکل اعم از تشخیص هک و دیگر موارد، اینستاگرام از طریق این ایمیل با شما در ارتباط خواهد بود. همچنین در نظر داشته باشید وارد کردن شماره تماس اصلی‌ در پروفایل شبکه‌های اجتماعی، هیچ‌گونه دردسری برایتان نخواهد داشت، پس همین الان از صحت شماره وارد شده در پروفایل خود برای استفاده‌های بعدی مطمئن شوید. در برخی شبکه‌های اجتماعی همچون فیس بوک تنها مجبورید تا بعد از واردکردن شماره، آن را از دید عمومی خارج کنید.

با وارد کردن نام کاربری و یا ایمیل، یک ایمیل حاوی لینک ریست‌ پسورد برایتان ارسال خواهد شد. اگر شماره موبایل خود را پیش از این وارد نکرده باشید، گزینه دیگری به جز ایمیل وجود ندارد، در غیر اینصورت با انتخاب گزینه ارسال یک پیامک (Send an SMS) درخواستی مبنی بر ارسال پیام کوتاه ثبت خواهید کرد. در نسخه وب نیز بعد از واردکردن نام کاربری و یا ایمیل و سپس پر کردن باکس کد امنیتی (کپچا)، بر روی دکمه ریست پسورد (Reset Password) کلیک کنید. گزینه دیگری نیز با عنوان لاگین با فیس بوک وجود دارد که استفاده از آن برای برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگرام توصیه نمی‌شود.

برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگرامبه اپلیکیشن پیام رسان و یا ایمیل خود سر بزنید

برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگرامبسته به اینکه کدام یک از روش‌های بالا را انتخاب کرده‌اید، یکی از مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ایمیل ارسالی از سوی اینستاگرام را باز کرده و لینک مربوطه برای ریست‌کردن رمز عبور را برگزینید. در پنجره‌ای که در ادامه روبه‌روی شما باز می‌شود، رمز عبور جدید را دو بار وارد کرده و سپس آن را تایید کنید. بعد از این کار نیاز دارید تا از اینجا نسبت به لاگین‌کردن مجدد اقدام کنید.
  • در اپلیکیشن پیام رسان نیز منوال به همین صورت است. بر روی لینک ارسالی از سوی اینستاگرام کلیک کرده و بعد از انتخاب مرورگر مورد نظر به منظور باز کردن صفحه، رمز عبور جدید خود را وارد کنید.

چند نکته در اینجا وجود دارد. حتما از چک‌کردن پوشه اسپم ایمیل خود مطمئن شوید، چرا که ممکن است به هر دلیل ایمیل ارسالی به این پوشه منتقل شده باشد. بعد از چک‌کردن این پوشه، دقایقی را تا رسیدن ایمیل (یا پیامک) منتظر بمانید. در حالت کلی فرآیند بازیابی آن‌چنان زمان‌بر نیست، پس در صورت عدم دریافت ایمیل (یا پیامک) در عرض چند دقیقه، نسبت به ارسال دوباره درخواست اقدام کنید.

برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگرام در اینجا با موفقیت به پایان خواهد رسید، مگر اینکه خود سرویس به دلایل مختلف حساب شما را بسته باشد. در مطلبی دیگر به بررسی دلایل این موضوع و روش رفع آن در گجت نیوز خواهیم پرداخت.

درباره آستروسیتی

وب سایت آستروسیتی یکی از وب سایت های پربازدید در زمینه آی تی و موبایل است که در تابستان 95 آغاز به کار کرده و پیشرفت قابل توجهی نیز داشته است . مدیریت این وب سایت بر عهده "علیرضا حیدری" است. برای ارایه انتقادات و پیشنهادات با مدیر در ارتباط باشید https://telegram.me/alirezaheydari99

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی مشخصات ماهیندرا U321 جدید

در این مقاله میخواهیم به معرفی مشخصات ماهیندرا U321 جدید که ساخته سانگ یانگ و ماهیندرا است بپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *